Austrálie

Sydneyské atrakce

Poslední týden v Sydney jsme se rozhodli navštívit nějaké známé městské atrakce. Naštěstí se nám podařilo přes internet sehnat multivstupenky na 5 atrakcí za 69AUD, protože jinak jednotlivé vstupy do většiny z nich stojí pro dospělého přes 30AUD. Vstupenka zahrnovala vstup do:

  • Madame Tussaud
  • Sea Life Sydney Aqaruim
  • Wild Life
  • The Sydney Tower Eye
  • Manly Sea Life Sanctuary

Madame Tussaud
Muzeum voskových figurín je známé hlavně z Londýna. A co je v Londýně, je v menším měřítku i tady v Sydney. Přecijen je Ausí pořád britská „kolonie“. Mysleli jsme, že muzeum proběhneme během půl hodiny, protože z venku se budova nezdá moc velká a navíc sdílí prostory s dalšími atrakcemi. Ale nakonec jsme tam strávili celé odpoledne a dobře se pobavili. Muzeum je rozdělené do sekcí podle odvětví, kam postavy patří. Přiznáme se, že ve sportovní sekci jsme se moc nechytali 😀 ale když došlo na politiky nebo postavy z filmů, znali jsme snad všechny 🙂 .

Se Stevem Irwinem

Se Stevem Irwinem

S IronManem

S IronManem

muzeum Madame Tussau

muzeum Madame Tussau

greg krici na obamu

greg krici na obamu

 

 

 

 

 

 

 

 

Sea Life Sydney Aqaruim
Druhé v pořadí jsme navštívili akvárko, které je v té samé budově jako Madame Tussaud, ale je asi třikrát větší. Prošli jsme několika velkými místnostmi s akvárii a oddělením věnovanému australským minitučňáčkům. A pak už nás čekali podvodní tunely se žraloky, trnuchami a moroni. Mezi nimi plavaly menší barevné rybky, které se často schovávaly třeba v potopené lodi. Tohle akvárko se nám opravdu líbilo 🙂 .

Moroní sečna baští salát

Moroní sečna baští salát

Greg v akvarku

Greg v akvarku

Australští minitučňáci

Australští minitučňáci

Danča s trnuchou

Danča s trnuchou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wild Life
Tahle atrakce je vlastně taková menší ZOO s australskými živočichy, které při troše štěstí běžně potkáte venku. Ve výbězích je běžně několik druhů zvířátek, od těch co hopsají po zemi, plavou, po ty, co létají. Do voliéry s ptáky, papoušky a klokany se mohlo volně chodit. Ale já bych tam byla radši nešla. Proč? Když jsem fotila červeného papouška na větvi nade mnou, přeletělo kolem hejno andulek a nějakej dobrák mi hodil bobek přímo na čočku fotoaparátu 🙁 . Jasně, mohla jsem být ráda, že to nepřistálo na mém bílém tričku 😀 … Ale stejně, čištění čočky mi zabralo asi 15 minut a pak jsem tam měla dlouho šmouhu (čehož si můžete všimnout na fotkách s TV věže). Z toho plyne ponaučení – nefoťte ptáky, když se kolem prohání zákeřná hejna andulek!

My s krokoušem

My s krokoušem

Andulky

Andulky

Koala v zoo

Koala v zoo

Tasmánský čert

Tasmánský čert

The Sydney Tower Eye
Hned po návštěvě Wild Lifu jsme zavítali ještě na vyhlídkovou věž nad Sydney, protože bylo krásné počasí bez mráčku. Při vstupu jsme dostali 3D brýle a čekal nás krátký 4D filmek o tom, jak andulka prolétá nad městem a co všechno vidí. Když nás dostatečně zmáčeli šplouchající vlny z videa, šli jsme konečně do výtahu. Do 250timetrové výšky jsme vyjeli během minuty. Výhled byl opravdu krásný. Prohlédli jsme si celé město pomocí dalekohledů, které byly na každém kroku. Také tam mají dalekohledy „do minulosti“, ve kterých lze vidět významné budovy tak, jak vypadaly, když byly prvně postaveny případně stavěny.

Jdeme na Tv věž - ta v pozadí

Jdeme na Tv věž – ta v pozadí

Vyhlídka z Tv věže

Vyhlídka z Tv věže

Manly Sea Life Sanctuary
Poslední návštěva byla v akváriu na pláži Manly. Toto akvárko je asi čtvrtinvé, než to ve městě. Nicméně i tady mají podvodní tunely s různými druhy žraloků a rejnoků. Mají tu také akvárko s jedovatými mořskými rostlinkami a sasankami, které jsou kvůli tomu krásně barevné.

Greg s velkým rejnokem a žralokem

Greg s velkým rejnokem a žralokem

Poslední exemplář aquaria

Poslední exemplář aquaria