Austrálie

RoadTrip #1

Vstupní brána do zahrady kolem Nan Tien Temple

Vstupní brána do zahrady kolem Nan Tien Temple

RoadTrip, den první, pondělí. Vyjeli jsme na jih do asi 100km vzdáleného městečka Wollongong abysme viděli buddhistických chrám, kde za malý peníz mniši předvádí svůj styl života a nějaká bojová umění. A dojmy z prohlídky? Získali jsme zkušenost, že je třeba si dopředu zjistit více info o určité atrakci, protože i buddhistický chrám, stejně jako většina památek v ČR, má v pondělí zavírací den 😀 .

 

 

nohatý "kámoš"

nohatý „kámoš“

Z Wollongongu jsme jeli do NP Blue Mountains, kde jsme v lese po tmě stavěli stan v malé kempovací oblasti. Během stavění nám zpívalo hejno kakaduu. Pak jsme sesbírali dřevo v lese, což byl dost adrenalin, protože jsme se báli zvířat schovaných ve tmě. Uvarili jsme si u stanu večeři a šli spát. V noci byla ještě trochu zima, ale jinak se spalo dobře. Až ráno nás čekal velký šok. Hned po probuzení jsme totiž na našem stanu u ventilačky zmerčili stín velkého pavouka. Když mě Greg ujistil, že je až na vrchní plachtě, vyslala jsem ho pavouka zahnat. Byl to macek velký jako celá dlaň s prsty a od teplého vzduchu z ventilačky se mu vůbec nechtělo. Nakonec po notné chvíli, co do něj Greg šprtal klackem, utekl.

Den druhý byl celý věnovaný prohlídce po Blue Mountains. Z vyhlídkového místa na nejznámější část Blue Mountains -Tři sestry, jsme šli asi dvouhodinový okruh kolem skal údolím. Viděli jsme krásný vodopád a pak jsme si dali výšlap po schodech zase na vrchol hor. Převýšení asi 500 metrů na deseti metrech. Další noc jsme strávili v jiné kempovací oblasti v horách, kde jsme byli úplně sami. Nebo jsme si to alespoň mysleli. Bylo slyšet kroky v trávě a občasné šustění kolem nás. Když jsme šli spát, měla jsme trochu strach. Vítr foukal, větve šustily, občas někde kolem spadl strom. Do toho zacalo i pršet. A tak jsme spali první noc v autě. Ráno jsme při čištění zubů poznali našeho nočního strašáka. Byl to varan pestrý, asi 1,5 metru dlouhý macek. Dost dupal, uměl rychle běhat a když jsme omylem jednoho vylekali, vylezl i na strom. Při snídani jsme taky vyplašili jednoho klokana 🙂 .

Blue Mountains

Blue Mountains

malý výšlap

malý výšlap

Lace Monitor (varan pestrý), takhle na fotce vypadá malý a roztomilý, ale byl to macek

Lace Monitor (varan pestrý), takhle na fotce vypadá malý a roztomilý, ale byla to macatá ještěrka 🙂